KONST / Litografier / Serigrafier 13956252
*
nr 1395 6252
Olivier Herdiès
(1906-1993), Sverige
Serigrafier, 6 st, Signerad, 125-upplaga, daterade 1958. Lösa blad i mapp. Bladets mått: 65x46 cm
Olivier Herdiès, belgisk-svensk målare född 1906 i Bryssel, död 1993 i Hägersten.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 maj 2021
kl 19:03:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/4 19:53:19
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Olivier Herdiès
Olivier Herdiès, belgisk-svensk målare född 1906 i Bryssel, död 1993 i Hägersten.
Läs mer om Olivier Herdiès
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier lösa blad i mapp olivier herdies olivier herdiès serigrafier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5098 Blyerts
Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Bildmått: 54x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:54
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:05
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:17
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:38
*
Olivier Herdiès
Olivier Herdiès, belgisk-svensk målare född 1906 i Bryssel, död 1993 i Hägersten.
Läs mer om Olivier Herdiès
nr 1395 6252
Olivier Herdiès
(1906-1993), Sverige
Serigrafier, 6 st, Signerad, 125-upplaga, daterade 1958. Lösa blad i mapp. Bladets mått: 65x46 cm
Olivier Herdiès, belgisk-svensk målare född 1906 i Bryssel, död 1993 i Hägersten.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/4 19:53:19 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Olivier Herdiès
Olivier Herdiès, belgisk-svensk mÃ¥lare född 1906 i Bryssel, död 1993 i Hägersten.Läs mer om Olivier Herdiès
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier lösa blad i mapp olivier herdies olivier herdiès serigrafier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5098 Blyerts
Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Bildmått: 54x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:54 -
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:05 -
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:17 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:50 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:38